הרצאות

ההרצאות שלנו מיועדות לארגונים, חברות, מרכזים קהילתיים, ימי עיון, כנסים, ערבי נשים, מפגשי חברים.
ההרצאות חויתיות, ועוסקות בהיבטים השונים של הורות, זוגיות ומשפחה בפרק ב'.

אנחנו מציגים בהרצאות שלנו בדרך ייחודית ומרתקת, את הקשיים, הדילמות, והאתגרים היומיומיים של זוגיות שנייה וחיים במשפחה מורכבת. ההרצאות שלנו מתובלות בחוש הומור, ומשלבות כלים מעשיים, מודלים ייחודים שפיתחנו להתמודדות עם סיטואציות בעייתיות בפרק ב', ואפשרות להעלות דילמות ושאלות.  מטרותינו בהרצאות הן הרחבת נקודות המבט על החיים הזוגיים והמשפחתיים בפרק ב', ומתן כלים מעשיים למשתתפים, ליצירת מציאות מיטבית עבורם ועבור הילדים שלהם.

''מודל ארבע ההסכמות על חינוך וגבולות בזוגיות פרק ב' ''
  • מה קורה כשלבני הזוג יש ביקורת על דרכי החינוך של האחר?
  • איך מתמודדים עם הבדלי גישות בנושאים מהותיים כמו גבולות וסמכות?
  • האם יש לי מה להגיד בנושאי חינוך בבית, או שזה רק בסמכותו של ההורה הביולוגי?
  • מה עושים כשאנחנו חושבים שבני הזוג מרצים, מפנקים ולא מעמידים גבולות?
  • איך מצליחים לגשר על הפערים ולהשאר יחד?

אחד האתגרים הגדולים בזוגיות פרק ב' הוא להסכים על חינוך וגבולות הילדים. גם כשהאהבה גדולה, מתישהוא יופיעו פערים בין בני הזוג, בנושאי חינוך, משמעת, סמכות וגבולות, מעצם העובדה שכל אחד מגיע לזוגיות הזו עם מטען של אמונות, תפיסות וגישות משלב קודם בחייו. הפערים הללו מובילים לריבים, ויכוחים, מתיחויות ואף לפרידה.

בהרצאה אנחנו מציגים את מודל ארבעת ההסכמות להתמודדות עם הקושי. המודל מציג 4 כלים מעשיים, שיאפשרו  לבני הזוג להגיע להסכמות בנושאי חינוך הילדים, גבולות, סמכות ומשמעת, גם אם יש ביניהם פערים בגישות ובתפיסות. כל אחת מארבעת ההסכמות היא כלי ליישום בחיים, כדי להצליח ליצר מציאות חיים מיטבית לכולם.

"איך להפסיק לריב עם הילדים של בני הזוג – מודל חמשת השלבים''

מערכת היחסים שבין ההורה לילדי בני הזוג, היא אחד ממפתחות ההצלחה של זוגיות מוצלחת ומשפחה מאושרת בפרק ב'. בני זוג רבים בפרק ב' מתמודדים עם קשיים רבים לבסס מערכת יחסי אמון, קרבה, וקבלה בינם ובין הילדים הלא ביולוגים שלהם, למרות הכוונות והרצון.

בהרצאה אנחנו דנים בסוגייה מורכבת זו, שהיא אולי החשובה ביותר במערכת זוגית בפרק ב', ועלולה לגרום לפירוק ולפרידה. אנחנו מציגים מודל של 5 שלבים שיאפשר לשפר את מערכת היחסים עם הילדים של בני הזוג, ולהניח את הבסיס לתקשורת טובה ומקרבת. באמצעות המודל אנחנו לומדים:

  • איך למנוע מראש מתיחות ומאבקים איתם.
  • מה צריך בדיוק לעשות כשאנחנו מרגישים שאנחנו  מאבדים את הסבלנות, ולא מסוגלים לסבול את ההתנהגות שלהם.
  • איך להימנע מהתדרדרות מערכת היחסים איתם, בגלל מריבות חוזרות וויכוחים מיותרים.

יישום של המודל יבטיח אוירה רגועה בבית, שיתוף פעולה בין כולם, תחושת שייכות של הילדים למשפחה החדשה, והרגשת בטחון ויציבות במציאות המשתנה.

"איך הפכנו משתי משפחות – למשפחה אחת"

ערב מצחיק, חוויתי, בו אנחנו משתפים בכנות ובאומץ דילמות וסיטואציות מהחיים שלנו יחד, עם 6 ילדים (וכלב) במשפחה מורכבת אחת.

אנחנו שמים על השולחן את העליות והירידות, ההצלחות והכשלונות, ומלמדים דרך זאת מהם הכלים והתובנות שמאפשרים לצלוח כל מהמורה בפרק ב', להישאר יחד, וליצור מקום בטוח, יציב ומאושר לילדים שלנו כולם.